ASK ME !

S tebou ♥ // část 1.

29. srpna 2012 v 22:49 | Niki. |  ~ S tebou ♥

část 1.


"Petro, vstávej" volá na mě máma.
Bože, mám snad prázdniny a máma mě pořád nutí vstávat brzo. Vždycky si vymyslí něco, co bych měla udělat. Nesnáším to! Proč mě sakra musí budit? Nemůže taky jednou vzbudit Matyáše, který si chrápe až do poledne? Můj bratr je totiž maminčin mazánek. Vždycky platí pravidlo, že mladší sourozenci mají všechno, ale u nás je to zase naopak, můj starší bratr si může spát, zatímco já musím pomáhat mámě, chodit do obchodu a všechno možné jiné. Tohle už mě vážně ani trochu nebaví a to jsou prázdniny teprve týden.
"No, tak Petro, kde jsi sakra?" volá už zase máma a Petra už na tohle nemá nervy, tak na ni dolů zařve, že vstávat nebude, ať si vzbudí Matyáše. Jenže to zase udělala hloupost, když teda po jejím několikátým řvaní vyleze z pokoje, vyslechne si proslov, že její bratr odpočívá od školy, že to měl na konci roku těžké a kdesi cosi.
"Ach bože, jak já "miluju" tuhle rodinu. Každý tady obdivuje jen mého bratra, který je úspěšný fotbalista a do toho dělá vysokou školu. Zatímco já ještě jsem na střední a nevynikám snad v ničem. Jsem taková černá ovce rodiny" stěžuje si Petra po cestě do svého pokoje.
"Mám svého bratra ráda, ale když ho pořád upřednostňují, tak mi to leze na nervy."
Jde tedy do svého pokoje a lehne si do postele, ovšem usnout se jí už nepodaří, tak si vezme knížku, kterou má rozečtenou, a čte dále.
Najednou se otevřou dveře jejího pokoje a vstoupí Matyáš. "Co ten tu chce tak brzy ráno?" pomyslí si.
"Ahoj Péťo, hele nepotřebuješ s něčím pomoct?" řekne Matyáš a Petra jen sedí jak opařená. "On a pomoct mi s něčím? Co se mu stalo"
"Nepotřebuju" odpoví.
"Poslouchej, vím, že si už tolik nerozumíme, protože nejsem skoro vůbec doma, ale chtěl bych ti říct, že kdyby jsi potřebovala s čímkoliv pomoct, jsem ti plně k dispozici a s našimi se pokusím promluvit, aby tě nechali spát ráno. Všechno jsem dneska slyšel a nechci, aby se náš vztah zkazil kvůli tomuhle." řekne jí Matyáš a Petra jen kouká div neotevře i pusu u toho.
"No dobře teda, děkuju ti, jsi fakt fajn brácha" řekne mu a naznačí, aby už odešel, protože se zrovna začetla do své knížky.
"Mám opravdu skvělého bráchu, tohle jsem od něj nečekala" pomyslí si Petra a pokračuje ve čtení.
Od čtení ji vyruší zvonění jejího mobilu. Na displeji je napsáno "Tessy", což je Petry nejlepší kamarádka.
"Ahoj Tess, co potřebuješ?" zvedne mobil.
"No ahoj, hele nechceš jít dneska na Devítku?" ptá se jí kamarádka.
"Hele já nevím, zase jsem se chytla s mamkou."
"Můžu hádat? Matyáš?" řekne Tess a ví to moc dobře, vždycky se jí svěřuju se svými problémy a o tohmel taky ví.
"Přesně, hele zeptám se našich a napíšu ti smsmku, pa" rozloučí se s Tess a jde do obýváku za rodiči.
"Mami, mohla bych jít dneska s Tess na Devítku?" zeptá se mamky docela opatrně.
"Kam by jsi chodila, je ti teprve sedmnáct a chceš někde cárat po nocích a ještě se chováš drze ke mě po ránu,. Žádný takový slečinko." začne na ni máma řvát a Petra se sbalí a jde do svého pokoje a píše Tess : "Samozřejmě mi to matka zase zakázala, promiň Tessí, ale nemůžu jít :( mrzí mě to. Stejně se v osmnácti odstěhuju, nemůžu to tu vydržet."
Asi za půl hodiny vstoupí do pokoje Matyáš. "Běž se oblíkat, vyrážíme."
"A kam jdeme, s našima já nikam nejdu, mám jich plné zuby promiň." řekne Matyášovi, ale v dobrém smyslu, jelikož brácha za nic nemůže.
"Ale houby, jdeme na devítku, napiš Tess, že se pro ni stavíme a jdeme. Slyšel jsem, jak na tebe máma řvala, tak jsem jí řekl pár slov a ona mi řekla, že můžeš jít ale pod podmínkou, že půjdu i já. A já půjdu rád. Nebudu vás otravovat, jen spolu půjdeme tam a pak i zpátky. Bereš?" řekne jí Matyáš a ona nevěří svým uším.
"Děkuju, jsi fakt skvělej brácha Maty" řekne mu Petra a utíká psát Tess smsku a už si chystá oblečení, které si na diskotéku oblékne.
Po hodině jsou už připraveni k odchodu, naberou po cestě Tess a párty může začínat.

>> Vím, první díly jsou vždycky nic moc, ale aspoň trošku by se vám líbit mohla :D
>> Co si myslíte, že se stane na diskotéce?
>> Jak se vám líbí chování Matyáše? Máte taky takového sourozence, který na vás nedá dopustit? Já ano :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mrs.Potato Mrs.Potato | E-mail | Web | 29. srpna 2012 v 22:57 | Reagovat

Jsou tam malé.chybky např. Když si něco myslí, tak bych tam nedala uvozovky. Jinak je to celkem dobrý příběh :) A já mám hrozného bráchu. Vůbec spolu nemluvíme, tedy pokud on po mě něco nechce .. :D

2 Infinity Infinity | Web | 29. srpna 2012 v 23:01 | Reagovat

Je to moc pěkně napsané. :) Myslím si, že na diskotéce Petra potká nějakého kluka a Matyáš je vážně skvělý brácha. No, já mám starší ségru, s kterou se někdy chytneme, ale i tak na ní nedám dopustit. :)

3 Poe Poe | Web | 29. srpna 2012 v 23:05 | Reagovat

hele na rovinu :D taky aff a sb nevedu :) jen oblíbené blogy :) moc jsi mě tím potěšila, taky si tě přidám , tvuj blog se mi moc líbí!:)
Maty podle mě má nějaké problémy tak se snaží Petře pomoct nebo si uvědomil že je nefér jak se k ní rodiče chovají! skvěle napsaný ,jsem zvědavá na další část=)

4 Vendulka. Vendulka. | Web | 29. srpna 2012 v 23:43 | Reagovat

Skvělý to je Domi :) Píšeš krásně :) Ne jako každý :) Dáváš do toho sebe a to je strašně pěkný :) Na diskotéce potká určitě nějakýho kluka si myslím :P Mám starší ségru,ale spíš mě vždycky podrazí,než aby mě kryla,stejně je skvělá ♥.

5 Ver Štěpánková Ver Štěpánková | Web | 30. srpna 2012 v 8:09 | Reagovat

Dost dobrý,těším se na další díl,píšeš fakt dobře.

6 Lucí Lucí | Web | 30. srpna 2012 v 9:49 | Reagovat

Pěkné :) už se těším a další pokračovaní :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama